Чергові заходи у 37-й та 38-й школах міста Чернівці (#3, #4)

Корупція - протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їхніх прав і посадових можливостей для власного збагачення; підкупність і продажність громадських і політичних діячів. До корупції може бути схильна будь-яка людина, що володіє дискреційними повноваженнями. На даному етапі в Україні Великий відсоток корупціонерів, і кожен майже з малечку знає: якщо хочеш щось отримати - «дай на лапу». 
Діти бачать як батьки, щоб зайти в кабінет до лікаря, дають людині в білому халаті шоколадку або щось інше. Коли дітлахи йдуть до школи, мама здає гроші на подарунок вчителю, на ремонт школи і т.д. Коли юний хлопець або дівчина вступає до університету, то, як правило, батьки дають хабар. Це жахливий ланцюг, який треба розірвати. Чим ми й зайнялися! 

Сьогдні ми з групою активної молоді провели для школярів ЗОШ №37 та ЗОШ №38 цікавий захід на тему: "Протидія корупції та насильству за методикою форум-теартру". Нашим глядачам було запропоновано дві сценки, що реально можуть статися в повсякденному житті. Перша сценка показувала, як діти заможних батьків, так би мовити "елітка", принижувала дівчинку-сирітку, яка не здала гроші на ремонт класу. Слухачі, яким стало не приємно за таке відношення до сироти, активно пропонували шляхи вирішення ситуації. Хтось пропонував ігнорувати ситуацію, хтось, що треба поскаржитися директору або вчителям, а хтось навіть схвалював метод «агресії на агресію». Деякі учні спробували себе в ролі дитини-сирітки зі своїм баченням, як потрібно поводитись. Все це ми в деталях обговорили й вислухали кожного з бажаючих висловити свою думку. 


 Друга сценка була про шантаж, що також є корупцією. Учениця вимагала у вчительки поставити гарну оцінку, коли ж та відмовила, дівчина придумала план шантажу. Він полягав у компрометуванні педагога шляхом доведення до істерики. Молоденьку вчительку знімали на відео. Побачивши цю ситуацію, діти також не лишилися байдужими та почали обговорення. 
Під кінець заходу ми попросили дітей, щоб вони заповнили анонімні анкети, де були досить прості запитання, але над якими потрібно було подумати. Декілька учнів відмовилися заповнювати цю анкету, кажучи що у них просто немає бажання, але більшість заповнили її. Із анкет стало зрозуміло: майже всі вважають, що у школі є корупція. Проаналізувавши написане, стало зрозуміло, що діти хочуть говорити про такі серйозні речі, як боротьба з корупцією. Дуже багато дітей хочуть побачити ще сценки у формі форум-театру та взяти в них участь. Нам запропонували різні теми, які хочуть обговорити. Найактуальніші - це стосунки з батьками, однолітками у школі та тема хабарів. 

Популярні дописи з цього блогу

Студенти юридичного факультету говорили про корупцію і шляхи боротьби з нею

Якщо проблему обговорювати і спільно шукати рішення – вона перестає бути складною: вистави форум-театру відбулися у ЗОШ №8 та №22